Akşanera Endüstriyel Yapı Çözümleri

Yapı üretim, temin ve inşada yeni bir çağ: Akşanera!
Tüm dünyaya endüstriyel yapı çözümleri sunar!

Akşanera, deneyimlerini endüstriyel anlayışla değerlendirerek; her bölgenin ihtiyaçlarını ve kültürel özelliklerini dikkate alarak; hepsi kalıcı ve çelik taşıyıcı sistemli olmak üzere inşa edilmeye hazır paket ürünlerden oluşan markalı mimari proje koleksiyonları tasarlatır ve çözüm ortakları vasıtası ile kullanıcıları ile buluşturur.

Ürünleri yapı sektörünün ve son kullanıcıların tüm yapı tipleri alanlarında ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Son kullanıcıların kalıcı ve dört mevsim konut ihtiyacını karşılamak için oluşturduğu ürününün adı Homera’dır.

Homera’nın endüstriyel yapı sistemi, Akkon Çelik A.Ş.’de üretilir.

Türkiye’nin en büyük çelik yapı sistemleri üreticisi Akkon Çelik Yapı Sistemleri A.Ş. %100 Türk sermayesi ile kurulan, Amerikan know-how’u kullanan Türkiye’nin ilk entegre çelik yapı sistemleri üreticisidir. Üretim kapasitesi yıllık 1,5 milyon m2 kapalı alana ulaşabilmektedir. Diğer bir ifade ile yılda her biri 150 m2 kapalı alana sahip, yüksek kaliteli, modern, güvenilir ve ekonomik 10.000 konut üretebilmektedir. Bilgisayarlarda hazırlanan mimari tasarımları insan eli değmeden CNC tezgahlarında hatasız üreten bu entegre sistem, yüksek deprem tehdidi altında olan bölgeler için önem kazanmaktadır.

Akşanera ve Akkon Çelik işbirliği ile bugüne kadar konut, sosyal yapı, endüstriyel yapı, konut kooperatifleri ve toplu konut projeleri dahil olmak üzere 2 milyon m2'yi aşan kapalı alan inşa edilmiştir. Akkon Çelik bu başarıları sayesinde Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın 3. büyük üreticisi konumuna gelmeyi başarmıştır.

Akşanera olarak hedefimiz, özellikle gelişmiş ülkelerde tercih edilen bu teknolojiyi güvenilir konutlara gereksinim duyan tüm ailelere, yatırımcılara ve müteahhitlere sunmaktır. Kullandığımız teknoloji kentsel dönüşüm ve dönüşüm sürecindeki konut teslim sürelerini önemli ölçüde kısalttığı için öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

Canlı Destek

_ +

Canlı Destek